Z przyjemnością informujemy, że nasza firma została Srebrnym Sponsorem I Konferencji „Wpływ Budowy na Obiekty Sąsiadujące”, która odbędzie się w dniu 1 grudnia br. Spotkanie odbędzie się w formule online, a uczestnicy będą mogli w niej aktywnie uczestniczyć, m.in. zadając pytania prelegentom.

Program obejmuje zagadnienia realizacji inwestycji w gęstej zabudowie. W dzisiejszych czasach takie przedsięwzięcia to już codzienność, jednak wykonawca musi uwzględniać ryzyko wpływu prowadzonych robót na obiekty sąsiadujące i związane z nim niebezpieczeństwo. Dlatego tak znacząca staje się rola monitorowania budowli i jej otoczenia – drgań, pyłu i hałasu. I choć nie wszystko da się ograniczyć, możemy szybko reagować na jakiekolwiek niepokojące sygnały i przedsięwziąć odpowiednie działania. Dodatkowo, rzetelny system monitoringu pozwala na udowodnienie własnych racji drugiej stronie. 

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się o różnego rodzaju czynnikach wpływających na obiekty sąsiadujące w trakcie prac budowlanych. Omówione zostaną oddziaływania o charakterze statycznym i dynamicznym, hałas czy zanieczyszczenie pyłem i zapachem. Eksperci zajmą się także kwestiami wymagań prawnych chroniących interesy właścicieli sąsiednich nieruchomości, odpowiedniego ubezpieczenia budowy i monitoringu oddziaływań, a także odpowiedzi obiektów. Przykłady zastosowania systemów monitorowania pokażą, jak można je wykorzystywać w praktyce.

Z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa, wydarzenie odbędzie się online, ale dzięki wykorzystaniu platformy akademia.inzynieria.com udział będzie całkowicie interaktywny. Będzie można zadawać pytania, wyrażać opinie, sprawdzić wiedzę i ocenić prelekcje oraz wykłady.

Wraz z Organizatorami zapraszamy do udziału w konferencji!

Szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie konferencji.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na portalu Facebook. Link do wydarzenia tutajDo zobaczenia!

 

Konferencja GEO-Instruments
Published on