GEO-Instruments zapewnia monitoring obudowy wykopu, który zasadniczo wpływa na poprawę bezpieczeństwa prac prowadzonych w jego obrębie.

Wykopy często wymagają szeregu rozwiązań monitorujących, aby odpowiedni poziom bezpieczeństwa konstrukcji i prowadzonych prac.

Rozwiązania firmy GEO-Instruments Polska znacząco wspomagają realizację wykopów oraz ich zabezpieczenie dla różnych rodzajów technologii zabezpieczeń tj. np. ściany szczelinowe, ścianki szczelne, mury oporowe, pale fundamentowe. Systemy monitorowania wspomagają zarządzanie bezpieczeństwem użytkowania obudów wykopów.

Zastosowanie w geotechnice

Naszym celem jest zbadanie wpływów jakie oddziałują na obiekty budowlane oraz wybór optymalnych rozwiązań pozwalających na bezpieczne wykonanie i użytkowanie wykopu.

Wykonanie głębokich wykopów na obszarach miejskich wymaga monitorowania przed, w trakcie i po aktywności na placu budowy. Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu firma GEO-Instruments jest w stanie zaprojektować i zainstalować spersonalizowane, bezpieczne oraz wydajne rozwiązania, które pozwolą na szybkie reagowanie na ciągle zmieniające się warunki pracy, a także zagrożenia.

Sprawdzone metody pomiarowe

Sprawdzone metody pomiaru takie jak np. tradycyjna metoda obserwacji geodezyjnej, pomiar ekstensometryczny, tensometryczny, piezometryczny oraz inklinometryczny, są nadal szeroko stosowane, tak więc wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów firma GEO-Instruments umożliwia włączenie wszystkich tych metod pomiarowych do jednego systemu monitorowania o podgląd danych w jednym miejscu zamiast kilku.