Innowacyjny system do monitoringu ugieć konstrukcji stalowej dachu zaprojektowany od podstaw przez zespół GEO-Instruments Polska. 

Hala Ślęzy

Projekt

Czasami proste rozwiązania rewolucjonizują najbardziej. Takim stwierdzeniem możemy podsumować naszą ostatnią realizację w nowopowstałej Hali Ślęzy we Wrocławiu.

Zespół naszych specjalistów na zlecenie firmy Strabag zaprojektował oraz wdrożył innowacyjny system do monitoringu ugięć konstrukcji stalowej dachu, który wymagał od nas zastosowania nietuzinkowych rozwiązań. 

Wyzwanie

Do celów implementacji naszego pomysłu konieczne było przeprowadzenie szczegółowych testów w naszym biurze technicznym, w celu dobrania odpowiednich komponentów systemu. Następnie wraz z Generalnym Wykonawcą oraz Projektantem konstrukcji zadaszenia hali, przeprowadziliśmy próby obciążeniowe dachu wraz z korelacyjnym pomiarem geodezyjnym, aby ostatecznie potwierdzić przyjęte założenia. Po zakończeniu testów okazało się, że „egzamin” zaliczyliśmy na 5!  

Rozwiązanie

System składa się z 8 bezprzewodowych dalmierzy wraz z wbudowanymi pochyłomierzami marki Wisen, które w czasie rzeczywistym śledzą przemieszczenia w konstrukcji obiektu. Tak pozyskane dane przesyłane są bezprzewodowo do centralnego urządzenia komunikacyjnego z którego w bezpieczny sposób trafiają do platformy monitoringowej on-line pozwalającej na wizualizacje oraz analizę otrzymanych wyników. Nasz system czuwać będzie nad bezpiecznym użytkowaniem hali, a w sytuacji zwiększonego wytężenia dźwigarów powiadomi o tym fakcie osoby odpowiedzialne za stan techniczny obiektu – wszystko to w czasie rzeczywistym i w pełni automatycznie!  

Dane projektu

Inwestor

Hala Ślęza

Dywizja

GEO-Instruments Polska

Generalny Wykonawca

Strabag

Inżynier(owie)

Toamsz Ziętkowski - Kierownik Projektów Monitoringowych
Mateusz Orsicz - Specjalista ds. Oprogramowania
Grzegorz Dziedzic - Inżynier ds. Monitoringu Konstrukcji