Automatyczny monitoring konstrukcji budynków w inwestycji ATAL Sky+ w Katowicach

monitoring naprężeń sky plus

Projekt

Po wakacyjnej przerwie przybliżamy kulisy jednego z naszych topowych wdrożeń w zakresie w pełni automatycznego monitoringu konstrukcji. Tym razem nasze kompleksowe rozwiązanie znalazło zastosowanie na budowie kompleksu ATAL SKY+ realizowanego w centrum Katowic przy AL. W. Korfantego. Projekt przewiduję budowę aż 6 budynków typu multi-use w których zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne i lokale usługowe, a na terenie osiedla liczne strefy rekreacyjne i plac zabaw dla najmłodszych. Tym samym SKY+ będzie jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do życia w Katowicach.

Wyzwanie

Zapewnienie automatycznego monitoringu konstrukcji pozwalającymi na ocenę pracy całej konstrukcji w czasie rzeczywistym. Opracowanie kompleksowego Projektu monitoringu już na wczesnym etapie realizacyjnym pozwalającym na wdrożenie systemu na etapie realizacji posadowienia budynków. 

Rozwiązanie

GEO-Instruments Polska pomaga w tym, aby ta ambitna inwestycja była realizowana w sposób bezpieczny i w pełni kontrolowany. Na zlecenie ATAL podjęliśmy się wdrożenia w pełni automatycznego monitoringu konstrukcji dla dwóch największych budynków tej realizacji. W skład naszego rozwiązania wchodzi monitoring naprężeń gruntu pod budynkami oraz naprężeń w słupach żelbetowych konstrukcji wraz z dostawą i konfiguracją urządzeń komunikacyjnych renomowanej firmy Geosense współpracujących z naszą platformą do zbierania i wizualizacji danych QuickView. Cały system będzie pełnił nadzór nad konstrukcją zarówno w trakcie jej realizacji jak i eksploatacji obiektów. Z dumą możemy przyznać że tym samym SKY+ dołączył do grona najlepiej „strzeżonych” inwestycji w Polsce.  

Dane projektu

Inwestor

ATAL S.A.

Dywizja

GEO-Instruments Polska

Generalny Wykonawca

ATAL S.A.

Inżynier(owie)

Jerzy Pieronkiewicz - Dyrektor Techniczny
Mateusz Orsicz - Specjalista ds. Oprogramowania