Zapraszam do zapoznania się z naszym system monitoringu, który GEO-Instruments Polska wdrożyła w ramach realizacji skomplikowanego zadania geotechnicznego w Łodzi!

ŁDK

Projekt

Projekt, który realizujemy dla Keller Polska ma za zadanie wzmocnienie fundamentów Łódzki Dom Kultury.

Wyzwanie

Realizacja ta ma na celu zabezpieczenie budynku przed planowanym wykonywaniem komory odbiorczej dla maszyny TBM, która w przyszłości wydrąży tunel kolejowy pod Łodzią. Projektowany tunel będzie miał długość ponad 4 kilometrów i będzie stanowił kluczowy element Kolei Dużych Prędkości na trasie Warszawa – Łódź.

Rozwiązanie

Zaprojektowany przez nas system monitoringu składa się z 5 elementów. Cztery z nich znajdują się bezpośrednio na budowie – szczegóły przedstawiliśmy na grafikach, a są to:

1. Automatyczne pomiary tachimetryczne

2. Manualna, geodezyjna niwelacja precyzyjna

3. Pomiary hałasu

4. Pomiary drgań

Dodatkowym – piątym - elementem jest nasza multifunkcyjna platforma QuickView, która integruje wszystkie gromadzone w trakcie budowy dane pozwalając na bieżącą kontrolę oraz analizę wyników.

To co wyróżnia nasze rozwiązanie jest możliwość łatwej wizualizacji postępu prac oraz bieżącym podglądem oddziaływania na sąsiadującą zabudowę podziemnych maszyn wiercących.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na YouTube >> https://bit.ly/4anlOOF << , na którym można zapoznać się z tą funkcjonalnością na przykładzie projektów realizowanych przez oddział GEO-Instruments UK w ramach budowy London Power Tunnel 2.

Dane projektu

Inwestor

Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Dywizja

GEO-Instruments Polska

Generalny Wykonawca

Keller Polska Sp. z o.o.

Inżynier(owie)

Tomasz Ziętkowski - Kierownik Działu Technicznego
Przemysław Dzienis - Inżynier ds. monitoringu konstrukcji
Mateusz Orsicz - Specjalista ds. oprogramowania