Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu naszą kolejną już realizację w Warszawie. Tym razem zlokalizowaną na Bródnie - nad nowopowstającą stacją C21 Metra Warszawskiego. 

Monitoring torowiska C21

Projekt

Nasza firma była odpowiedzialna za precyzyjny monitoring przemieszczeń pionowych przy wykorzystaniu hystrostatycznego systemu niwelacji precyzyjnej (HLC). Na zlecenie firmy KellerPolska oraz Generalnego Wykonawcy Gulermak wykonaliśmy montaż kilkudziesięciu czujników, pozwaljących na monitorowanie betonowych płyt stanowiących część konstrukcji dwóch czynnych torowisk tramwajowych. Nasz system nadzoruje cały proces iniekcji wysokociśniowej, za który odpowiedzialni są inżynierowie z KellerPolska. 

 

Wyzwanie

Kompletny system został zamontowany i skonfigurowany w ciagu zaledwie kilku dni. Montaż był prowadzony w nocnych przerwach technicznych w godz. 0:00 - 3:30 co wymagało od nas nadzwyczajnego tempa prac i dobrej koordynacji ze służbami utrzymania technicznego. 

Rozwiązanie

System pracuje w automatycznym trybie 24/7, rejestrując dane w czasie rzeczywistym a następnie przekazuje je na zaawansowaną platformę monitoringową QuickView. Tak skonfigurowany system pozwala na bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie prac nie zakłócając przy tym intensywnego ruchu pasażerskiego.

Dane projektu

Inwestor

Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt

Dywizja

GEO-Instruments Polska

Generalny Wykonawca

Keller Polska

Inżynier(owie)

Tomasz Ziętkowski - Kierownik Projektów Monitoringowych
Grzegorz Dziedzic - Inżynier ds. monitoringu konstrukcji
Mateusz Orsicz - Specjalista ds. Oprogramowania
Patryk Harlender - Specjalista ds. Monitoringu Konstrukcji
Paweł Faryna - Pracownik Budowy, Brygadzista, Spawacz